به وب سایت بانک مقالات حقوق بین الملل خوش آمدید

  • ۲ سال پیش
  • ۱۴۵۸
  • 0

به نام خدا

پروردگار را شاکریم که فعالیت­های علمی صورت گرفته در وبلاگ «پایگاه تخصصی حقوق بین ­الملل» پس از دوره­ ای نه چندان کوتاه، نهایتاً با چنان استقبالی روبرو شد که وبلاگ­نویسی دیگر پاسخگوی نیازها نبود و ما را بر آن داشت تا با ورود به عرصه وب­ سایت، از محدودیت­ های زیرساختی عبور کرده و با عزمی جز م­تر و تلاشی وسیع ­تر در خدمت مخاطبان و طالبان دانش باشیم. امید است با همکاری و همراهی بیش از پیش شما بزرگواران، حوزه فعالیت ­ها و محدوده تحت پوشش ما در عرصه دانش حقوق بین ­الملل گسترده­ تر شده و بتوانیم فانوس به ­دست، مرز میان تاریکی و روشناییِ علم را درنوردیم و قلمرو روشنایی این دانش را افزون سازیم. در این وب ­سایت امکانات بیشتری برای همکاری میان «بانک مقالات حقوق بین ­الملل» و دانشجویان و اساتیدی که علاقه­ به انتشار مطالب خود دارند، موجود است. شما عزیزان می ­توانید با ارسال مقالات خود از طریق افزونه «ارسال مقالات» در نوار کناری سمت چپ وب ­سایت، نظرات و دانش خود را در معرض دید سایر علاقه ­مندان قرار دهید. مطالب این وب­سایت به ­طور کلی به چهار بخش اصلی تقسیم می ­گردد:

بخش اول «دیده­ بان حقوق بین ­الملل» نام دارد که شامل مقالاتی به ­روز و راهبردی پیرامون موضوعاتی است که به ­تازگی در حقوق بین­ الملل مطرح شده­ اند. در این بخش هم­چنین چالش­ هایی که اخیراً در برابر حقوق بین ­الملل قد علم کرده ­اند و این دانش را به مبارزه می ­طلبند، مورد بررسی و تحلیل قرار می ­گیرد.

بخش دوم «مقالات حقوق بین ­الملل» است که نوشته­ های صاحبنظران و مخصوصاً دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته حقوق بین­ الملل در آن انعکاس می ­یابد.

بخش سوم تحت عنوان «حقوق بین­ الملل و زندگی ما» در هشتاد و چهار قسمت به­ طور خلاصه به بررسی روش­ های تأثیرگذاری حقوق بین­ الملل در زندگی روزمره تمام افراد جهان می­ پردازد؛ اثراتی که بسیاری از مردم از آن مطلع نیستند و به آن اهمیت نمی ­دهند.

در بخش پایانی نیز گزیده ای از اهمّ اخبار حقوق بین­ الملل در داخل و خارج از ایران منتشر می ­شود.

امیدواریم مانند گذشته روند رو به رشد خود را در زمینه گسترش دایره مخاطبان دانش حقوق بین ­الملل حفظ کنیم و دست در دست فرهیختگان دانشگاهی کشور، این دانش را روز به روز به عرصه عمل نزدیک ­تر نماییم…

امتیاز این مطلب
به این مطلب امتیاز دهید
[مجموع آرای ثبت شده: 14 میانگین امتیاز مطلب: 3.4]
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.